Kontrola Inspekcji Ochrony Środowiska

Szkolenie online

Cel szkolenia: przekazanie uczestnikom wiedzy  o tym jak wygląda kontrola Inspekcji Ochrony Środowiska i czego mogą się po niej spodziewać, jakie mają prawa i obowiązki oraz jak to wygląda ze strony kontrolującego - nie taki inspektor straszny jak go malują.

Prowadząca: była inspektor Inspekcji Ochrony Środowiska zajmująca się tematyką transgranicznego przemieszczania odpadów i gospodarki odpadami z wiedzą nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną .

Dla kogo? specjaliści ds. ochrony środowiska, właściciele przedsiębiorstw, wszyscy zainteresowani omawianą tematyką.

Program szkolenia zawiera:  
  1. Inspekcja Ochrony Środowiska (IOŚ) – cel, zadania, kompetencje – podstawa prawna

  2. Uprawnienia inspektorów podczas kontroli

  3. Współpraca IOŚ z innymi służbami

  4. Etapy kontroli

  5. Rodzaje kontroli (planowe, pozaplanowe) a prawa i obowiązki kontrolowanego. Czy mogę odmówić inspektorom wstępu na teren firmy?

  6. Ile trwa kontrola IOŚ?

  7. Protokół kontroli – sankcje, na co zwrócić uwagę i czy można odmówić podpisania protokołu?

  8. Działania pokontrolne – zarządzenie pokontrolne i jego realizacja

  9. Kara za utrudnianie kontroli

Forma: Online. Prezentacja multimedialna, omawianie zagadnień na konkretnych aktach prawnych + interakcja z uczestnikami, odpowiadanie na pytania, omawianie przykładów z życia.

Czas trwania: 9:00 – 15:00 (z przerwami)

Cena: 630 zł + VAT 23%. Cena zawiera materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, imienne zaświadczenie udziału w szkoleniu, możliwość konsultacji e-mailowych z Prowadzącą w ciągu 7 dni od zakończenia szkolenia.

Przy zgłoszeniu min. 2 osób z jednej firmy rabat 5% dla każdego uczestnika.

Zgłoszenie przy użyciu formularza, płatność na podstawie proformy. Najbliższy termin szkolenia: 20.05.2024 r. Pozostałe terminy wskazane w zakładce /szkolenia/. Ograniczona liczba miejsc w celu zachowania kameralnych grup!